Prehransko svetovanje
Cilj prehranskega svetovanja
Cilj prehranskega svetovanja je pomagati posameznikom doseči in ohranjati optimalno zdravje ter dobro počutje z ustrezno prehrano. Prehransko svetovanje se osredotoča na prilagoditev prehranskih navad in izbire hrane glede na individualne potrebe in cilje posameznika.
1
Izboljšanje prehranskih navad: Svetovanje pomaga ljudem razumeti in sprejeti bolj zdrave prehranske izbire.
2
Uravnotežena prehrana: Spodbujanje pravilne kombinacije makro- in mikrohranil za optimalno delovanje telesa.
3
Preprečevanje bolezni: Zmanjšanje tveganja za kronične bolezni, kot so diabetes, srčno-žilne bolezni, debelost, in druge zdravstvene težave, povezane s prehrano.
5
Izboljšanje kakovosti življenja: Prehrana močno vpliva na energijo, razpoloženje, spanje in splošno vitalnost.
4
Doseganje ciljev telesne teže: Svetovanje pri izgubi, pridobivanju ali vzdrževanju telesne teže na zdrav način.
6
Izobraževanje in ozaveščanje: Povečanje zavedanja o pomenu zdrave prehrane in opremljanje posameznikov s potrebnim znanjem za samostojne in dolgoročne spremembe.
Z našim prehranskim svetovanjem boste pridobili uporabno znanje o prehrani, ki vam bo omogočilo vzpostaviti trajne prehranjevalne navade in se počutiti samozavestno pri samostojnem načrtovanju prehrane.
Uvodni posvet
Na uvodnem posvetu jasno določimo prehranske cilje in želje ter ocenimo trenutno stanje posameznika. Posameznik predstavi svoj življenski slog in prehranjevalne navade. Predstavimo vodenje prehranskega dnevnika in izpolnjevanje prehranskega vprašalnika. Uvodni posvet je možen v živo ali preko spleta.
Sestava prehranskega jedilnika
Po uvodnem posvetu se odločite za 3-dnevni ali 7-dnevni personaliziran prehranski jedilnik. Z analizo vašega prehranskega dnevnika se pregleda dnevni vnos hrane, količin hrane ter razporeditev obrokov. Na podlagi analize se pripravi optimiziran jedilnik, ki vključuje priporočene obroke, količine in časovno razporeditev ter predstavitev prehranskih smernic.